No to teraz kabelki:
| Pin wyświetlacza | Podpinamy do |
|---|---|
| VSS | Masa, np. pin 6 (fizyczny) GPIO |
| VDD | Zasilanie +5v, np. pin 2 (fizyczny) GPIO |
| V0 | Podłączamy suwak potencjometru wpiętego pomiędzy VSS i VDD. Rezystancja - co tam Wam w łapy wpadnie, ja użyłem potencjometru montażowego 4,7kΩ |
| RS | Połączymy z pinem GPIO.23. Później porozmawiamy o alernatywnych pinach. |
| RW | Ponieważ do wyświetlacza będziemy tylko pisać, to wyprowadzenie łączymy z masą. |
| E | Łączymy z pinem GPIO.25. |
| D0-D3 | Nigdzie nie łączymy, nie potrzebujemy tych wyprowadzeń, będziemy korzystali z trybu 4 bitowego. |
| D4-D7 | Łączymy kolejno do GPIO.29, GPIO.28, GPIO.27, GPIO.26. |
| A | Łączymy z zasilaniem +5V |
| K | Łączymy z masą |
Piny GPIO wybrałem arbitralnie, mogą to być dowolne inne piny GPIO, te jednak zostały użyte w przykładowych programach, które za chwilę omówimy, więc jeśli z jakiegoś powodu chcesz lub musisz użyć innych, wprowadź korekty w programach źródłowych.
Te akurat są wygodne, bo ładnie się grupują na lączówce GPIO, jedną 10 pinową wtyczką możemy podłączyć wszystko oprócz zasilania..
English